Nowoczesne trendy w projektowaniu kuchni

,
Nowoczesne trendy w projektowaniu kuchni

Jak urządzić nowoczesną kuchnię? Aktualne trendy wnętrzarskie proponują nam wiele niebanalnych rozwiązań, dzięki którym nawet niepozorne pomieszczenie może stać się prawdziwym sercem domu – funkcjonalnym, wygodnym i po prostu pięknym. Przy projektowaniu wnętrza warto zwrócić uwagę na najnowsze tendencje, które zaskakują oryginalnością!

Aranżacja kuchni to duże wyzwanie – pomieszczenie powinno być funkcjonalne, wygodne, a także estetyczne i zgodne z osobowością domowników. Nie bez znaczenia są również trendy w urządzaniu wnętrz, które często podpowiadają nam interesujące rozwiązania i pozwalają rozwinąć skrzydła w kreowaniu wymarzonej przestrzeni. Jakie aktualne tendencje warto uwzględnić w projektowaniu kuchni? Sprawdź nasze propozycje!

Kolorowe meble kuchenne

Nowe trendy w projektowaniu kuchni stawiają na kolor! Pora wyjść ze strefy komfortu i poeksperymentować z kolorami szafek kuchennych, które mogą mienić się różnymi odcieniami. Modne są lekkie, pastelowe barwy, np. pudrowy róż, rozmyty błękit czy kolor miętowy, dzięki którym kuchnia nabiera świeżości i staje się stonowaną, bezpieczną przystanią, do której chętnie wracamy.

Odważni mogą postawić na mocniejsze akcenty, np. butelkową zieleń czy intensywną żółć, które również stają się coraz bardziej popularne. Można też zdecydować się na dwukolorowe meble, np. postawić na błękitne fronty szafek wiszących, a dolne wykończyć w odcieniu bieli, jak w projekcie Velluto Niebieski.

Dekoracyjne uchwyty szafek

Najnowsze trendy w projektowaniu kuchni przywiązują dużą wagę do szczegółów takich jak wykończenie szafek czy uchwyty meblowe. Te ostatnie powinny być wyjątkowo dekoracyjne i stanowić swoistą biżuterię w kuchni. Najlepiej widać to w projekcie kuchni Delicata Biel Antyczna, gdzie złote uchwyty świetnie kontrastują z jasnymi frontami mebli. Świetnie prezentują się również efektowne gałki wykończone mosiądzem – stanowią ozdobny detal, który przyciąga uwagę i sprawia, że kuchnia wygląda bardzo szlachetnie. Wymiana uchwytów może całkowicie odmienić wygląd mebli kuchennych – nadać im wyjątkowy charakter.

Blaty w nowej odsłonie

Nowe trendy proponują również ciekawą alternatywę dla blatów tradycyjnej grubości – triumfy mają święcić cienkie, kompaktowe blaty, które mogą mieć zaledwie kilkanaście milimetrów, a jednak bardzo wytrzymałe.

Kolejne ciekawe rozwiązanie, które idealnie wpisuje się w trend eleganckiej, stylowej kuchni, to blaty wykonane z porcelany. Bardzo odporne na czynniki zewnętrzne, np. uszkodzenia mechaniczne, a przy tym nienasiąkliwe i efektowne. Nie są jeszcze bardzo popularne w naszym kraju, ale na zachodzie już się przyjęły. Świetnie prezentują się we wnętrzach utrzymanych w eleganckim stylu. Porcelanowe blaty wyglądają niezwykle oryginalnie i nadają pomieszczeniu wytwornego charakteru.

Płytki-cegiełki układane w pionie

Trendy w projektowaniu kuchni wywracają do góry nogami wiele znanych do tej pory rozwiązań. I tak modne płytki w formie białych cegiełek, które przez wiele sezonów były układane na ścianie między szafkami kuchennymi, dzisiaj pokazują się nam w zupełnie nowej odsłonie. Pozornie niewiele się zmieniło, a jednak różnica jest ogromna. Chodzi o kierunek układania płytek – zamiast jedna na drugiej, ułożone są w pionie i bez przesunięcia.

Nowy wymiar czerni

Modne kuchnie na wymiar mogą być utrzymane w ciemnej tonacji kolorystycznej. Szczególnie modne stają się pomieszczenia, w których czerń stanowi dominujący odcień – znajdziemy ją w postaci mebli kuchennych, blatów, płytek na ścianie i urządzeń AGD. Może być skontrastowana z modnym drewnem tak jak w projekcie Penelopa Bruciato Nero 2 lub pozostawiona w wersji solo. Elegancka, efektowna kuchnia skąpana w czerni to rozwiązanie dla miłośników minimalistycznych, wręcz ascetycznych wnętrz.

Upcykling w kuchni

Dużego znaczenia nabiera również trend polegający na ponownym wykorzystaniu materiałów, np. drewna. Upcykling znajduje odzwierciedlenie w projekcie kuchni Bordo Stara Deska, w którym zastosowano przetworzone belki drewniane z rozbiórki domów – wykonano z nich fronty szafek. Efektowne połączenie nowych trendów ze stylem retro to strzał w dziesiątkę, dzięki któremu powstaje stylowa, nowoczesna kuchnia. Aranżacje wykorzystujące upcykling z pewnością przypadną do gustu osobom, dla których ekologia ma duże znaczenie.

​​Urządzasz kuchnię w Krakowie lub okolicach? Zapoznaj się z naszą ofertą: Kuchnie na wymiar Kraków.