Renowacja kuchni-od czego zacząć? Praktyczny przewodnik.

Renowacja kuchni-od czego zacząć? Praktyczny przewodnik.

Kuchnia to centrum życia codziennego. Jest to pomieszczenie gdzie rodzina spotyka się na wspólnych posiłkach. Znamy domy, w których po remoncie kuchni spotkania towarzyskie przeniosły się z pokoju do kuchni – goście gotują z gospodarzami i wszyscy spędzają miło czas w kuchni. Renowacja kuchni może stanowić duże wyzwanie również finansowe ale warto pamiętać, że kuchnia zasadniczo wpływa na wartość Twojej nieruchomości, dodając co najmniej 15%. 

Nowoczesna kuchnia zatem to już nie tylko miejsce przygotowywania posiłków. Ma odzwierciedlać Twój styl życia, poczucie estetyki i spełniać różne funkcje zgodnie z oczekiwaniami użytkowników. Tylko kuchnia na indywidualne zamówienie sprosta takim wymaganiom. 

Z tego powodu przygotowaliśmy przewodnik podpowiadający jak przygotować się do renowacji kuchni i spotkania z projektantem. Bliska współpraca z projektantem pozwoli na zrozumienie Twoich potrzeb i stylu życia oraz zagwarantuje, że proces renowacji Twojej kuchni od wstępnego spotkania po ostateczne poprawki zagwarantuje poczucie satysfakcji i wdrożenia Twojej wizji. 

 

Spotkanie z projektantem – jak się przygotować?

Na spotkanie w naszym studio kuchennym dobrze jest przygotować lub przynieść:

  • Plany architektoniczne pomieszczenia kuchennego z wymiarami. Wczesne planowanie kuchni w nowym mieszkaniu lub domu pomoże zredukować koszty poprawek i właściwego rozmieszczenia punktów elektrycznych i przyłączeniowych dla urządzeń. 
  • Aktualne zdjęcia pomieszczenia w przypadku renowacji istniejącej kuchni. 
  • Materiały online, zdjęcia z Pinterest lub inne wydruki pokazujące preferowany styl nowego wnętrza. Warto przejrzeć naszą stronę wcześniej i wybrać inspirujące zdjęcia lub kolekcje. 
  • Otwarty umysł. Sugestie doświadczonego projektanta przybliżą Cię do stworzenia wymarzonej i jednocześnie funkcjonalnej kuchni. 
  • Przybliżony budżet umożliwia podjęcie właściwych decyzji od pierwszego spotkania i wyznaczy priorytety w Twoim projekcie.

Spisanie listy życzeń.

Im więcej informacji przekażemy projektantowi na wstępnym spotkaniu tym lepiej. Rozejrzyj się po swojej obecnej kuchni i spisz jej wady i zalety. Będzie to stanowić bazę wyjściową do wprowadzenia zmian tam gdzie dostrzegasz słabe punkty i zachowania tych elementów, które się sprawdziły dotychczas. Zastanów się ile potrzebujesz miejsca do przechowywania, jakie sprzęty kuchenne chcesz mieć w swojej kuchni. Na tym etapie możesz zapisać kolory, materiały, płytki, które przyciągnęły Twoją uwagę i mogą stanowić punkt wyjściowy Twojego nowego projektu. Spisz listę. 

 

Skorzystaj z naszej checklisty, które wskaże nad czym musisz się zastanowić przy planowaniu nowej kuchni.