Dlaczego warto zamówić meble kuchenne na wymiar?

,
Dlaczego warto zamówić meble kuchenne na wymiar?

Urządzenie funkcjonalnej kuchni nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza gdy pomieszczenie jest niewielkie lub mało ustawne. Łatwo wtedy o błędy, które z biegiem czasu mogą nam bardzo utrudniać funkcjonowanie. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okazują się meble kuchenne na wymiar. Czy warto w nie zainwestować? W czym przewyższają gotowe kuchnie modułowe dostępne w sieciówkach?

Zalety kuchni na wymiar

Na rynku możemy znaleźć szeroki wybór mebli kuchennych – zarówno tych wykonanych na indywidualne zamówienie, jak i dostępnych w formie szafek do samodzielnego złożenia. Większe możliwości aranżacyjne gwarantują kuchnie na wymiar. Jakie są zalety tego rozwiązania?

  • Kuchnia dostosowana do indywidualnych potrzeb – meble na zamówienie można dopasować do preferencji domowników, a także specyfiki danego pomieszczenia. Osoby z kulinarnym zacięciem, które posiadają dużo kuchennych sprzętów i utensyliów, z pewnością będą potrzebowały więcej miejsca do przechowywania, a gotowe kuchnie modułowe mogą im tego nie zapewnić. Również wymiary kuchni mogą ograniczać możliwości funkcjonalnej aranżacji wnętrza, dlatego warto zdecydować się na indywidualny projekt. W dużej, otwartej kuchni świetnie sprawdzi się projekt Penelopa Paulownia.
  • Optymalne zagospodarowanie przestrzeni – kuchnia na wymiar umożliwia maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca – np. zabudowa skosów, wykorzystanie wnęk czy wykonanie mebli od podłogi do sufitu jak w projekcie Penelopa Montilla Piombo Visione. Projektanci mogą zaproponować rozwiązania umożliwiające zagospodarowanie szafek narożnych oraz innych problematycznych miejsc.
  • Ergonomia i komfort – kuchnie na wymiar są projektowane zgodnie z zasadami ergonomicznej pracy. Zasada trójkąta roboczego oraz podział na strefy: zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania i gotowania to gwarancja, że kuchnia stanie się miejscem, w którym przebywamy z przyjemnością, a wszystkie niezbędne produkty zawsze są pod ręką.
  • Trwałość i jakość wykonania mebli kuchennych na wymiar – czy warto stawiać na tańsze rozwiązania, które mogą nie spełnić naszych oczekiwań, jeśli chodzi o trwałość? Inwestując w kuchnie na zamówienie, wybieramy najwyższą jakość materiałów i przemyślaną pod każdym względem konstrukcję. To gwarantuje, że szafki nawet po wielu latach użytkowania pięknie się prezentują i cieszą nienagannym wyglądem.
  • Innowacyjne systemy ułatwiające przechowywanie – projektanci mebli kuchennych starają się wyprzedzać oczekiwania odbiorców i tworzyć nowoczesne rozwiązania, takie jak systemy wysuwanych koszy w szafkach narożnych czy obrotowe tace. Sprytne triki ułatwiają wyciąganie produktów znajdujących się głęboko na półkach.
  • Estetyka i szeroki wybór frontów, dekorów i dodatków – gotowe meble modułowe rzadko kiedy pozwalają puścić wodze fantazji i zrealizować kreatywny projekt kuchni. Co innego kuchnie na wymiar – bogactwo dostępnych kolorów, wzorów i stopni połysku sprawia, że coś dla siebie znajdzie nawet najbardziej wybredny klient. Ciekawym przykładem może być projekt Oktawia Dąb Europejski, który łączy tradycję z nowoczesnością.
  • Fachowa pomoc projektantów – wybierając meble na wymiar, możemy liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie aranżacji wnętrza. Projektant oceni, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w naszej kuchni, weźmie pod uwagę metraż pomieszczenia, lokalizację okna oraz inne ważne elementy. Jeśli będziemy mieli wątpliwości, zawsze możemy się skonsultować, a nawet wprowadzić modyfikacje w trakcie produkcji.

 Kuchnia na wymiar – czy warto?

Opisane zalety kuchni na wymiar powodują, że cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów, którym zależy na wygodzie i ergonomii – nawet jeśli pomieszczenie jest niewielkie. Czym meble na zamówienie deklasują tzw. gotowce z sieciówek? W drugim przypadku mamy zdecydowanie mniejszy wybór kolorów, wzorów i stylów aranżacyjnych, a także ograniczoną możliwość spersonalizowania swojej kuchni. Musimy wybierać spośród dostępnych wymiarów, a co za tym idzie – godzić się na wiele kompromisów. W efekcie meble mogą być niedopasowane do przestrzeni lub w niewystarczającym stopniu ją zagospodarowywać.

A co z cenami kuchni? Meble na wymiar są droższe niż szafki modułowe, jednak w tym przypadku inwestujemy w jakość. Kuchnie na zamówienie posłużą nam dłużej i będą świetnie spełniały swoją funkcję nawet po latach. Z kolei meble gotowe już po kilku sezonach mogą stracić pierwotny wygląd i wymagać wymiany. Zamawiając kuchnie na wymiar, możemy zatem oszczędzić w dłuższej perspektywie.

Meble kuchenne na wymiar – czy warto się zdecydować?

Kuchnie na wymiar gwarantują praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne, są trwałe, estetyczne i po prostu piękne. Dzięki możliwości dostosowania szafek oraz układu wnętrza do własnych potrzeb, otrzymujemy kuchnię która staje się prawdziwym centrum domowego ogniska. Szeroki wybór projektów można znaleźć w ofercie Archidom, gdzie dostępne są rozwiązania o różnym układzie i kolorystyce. Nowoczesne projekty doskonale wpisują się w aktualne trendy, a przy tym zachowują ponadczasowy charakter.

Szukasz mebli kuchennych na wymiar w Krakowie? Zapoznaj się z naszą ofertą: Kuchnie na wymiar Kraków.