Modne kolory do kuchni na 2022 rok

,
Modne kolory do kuchni na 2022 rok

Aktualne trendy w aranżacji pozwalają na eksperymentowanie z wystrojem wnętrza. W 2022 roku będziemy powoli odchodzić od eleganckich, białych kuchni o minimalistycznym charakterze – zwrócimy się ku barwom ziemi oraz kolorom, które pozwolą nam poczuć się w mieszkaniu jak w przytulnym kokonie. Przedstawiamy modne kolory do kuchni, które w tym roku rządzą w naszych domach i wnętrzarskich katalogach.

Jak wybierać modne kolory ścian w kuchni?

Okres pandemii zmienił postrzeganie naszych mieszkań i kuchni – zaczęliśmy spędzać w domu więcej czasu, pracując zdalnie, ucząc się i odpoczywając. Modne kolory kuchni odzwierciedlają ten trend – mieszkanie ma być naszą oazą spokoju i bezpieczną przystanią, w której granice pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami zacierają się. Modnych inspiracji jak co roku dostarcza również marka Pantone, która na kolor przewodni 2022 wybrała odcień Very Peri. To barwa niebieska z domieszką odcieni fioletowo-czerwonych – bardzo ekspresyjna, wyrazista i po prostu rzucająca się w oczy. Kolor roku 2022 ma pobudzać kreatywność i wyzwalać twórczy potencjał.

Modne kolory do kuchni – postaw na naturę

Obecnie widzimy również coraz mocniejsze oddziaływanie trendów stawiających na pierwszym miejscu naturalne materiały i kolory. W kuchni dominują spokojne i zrównoważone barwy ziemi – brązy, szarości, karmel, odcienie złota, tak jak w projekcie Oktawia Dąb Europejski, który z jednej strony urzeka ciepłym klimatem, a z drugiej stanowi bardzo wyrafinowaną wizję idealnej kuchni. Widzimy również zwrot ku matowym, satynowym powierzchniom, które w 2022 roku są bardzo modne i chętnie wybierane. Trendy hołdujące barwom ziemi mogą też znajdować odzwierciedlenie w płytkach wzorowanych na naturalnym kamieniu. Żyłkowany gres, który znakomicie imituje marmur, jest bardzo intrygujący i sprawdzi się w pomieszczeniach utrzymanych w odcieniach szarości – czego przykładem jest kuchnia Adriana Grafit Mat.

A może czerń – modne kolory kuchni

W 2022 roku rządzą nie tylko kolory ziemi – jakie jeszcze kolory kuchni są modne? Bardzo wyrazistym trendem są również ciemne, grafitowe, antracytowe lub czarne meble kuchenne, jak Vika II lub fronty o głębokiej teksturze, np. dekorze drewna. Eleganckie, matowe fronty mebli można skontrastować z szafkami w kolorze szarej satyny, co pozwoli odpowiednio dawkować w pomieszczeniu ciemne kolory. Połączenie mrocznych odcieni z naturalnymi detalami to hit sezonu – obecny zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Ciemne mogą być nie tylko meble, ale również inne elementy wystroju, np. kuchenna armatura i sprzęt AGD. Oczywiście taki wystrój najlepiej sprawdzi się w przestronnych, jasnych kuchniach z dużą ilością naturalnego światła. Na szczególną uwagę zasługują również różne odcienie koloru niebieskiego, np. granatowy jak w modelu Velluto, bardzo zbliżony do czarnego.

Kolejne modne kolory – piaskowy, beżowy kaszmir, odcienie latte i kawy z mlekiem, które są bardzo przytulne, otulają swoim ciepłem i sprawiają, że kuchnia staje się zaciszna i spokojna. Odcienie te charakteryzują się ponadczasową elegancją.

Wybierz modne kolory do kuchni

Trendy w aranżacji wnętrz często się zmieniają, a my nie musimy przecież znać wszystkich aktualnych tendencji. Jeśli chcemy urządzić pomieszczenie zgodnie z zaleceniami wnętrzarskich katalogów, najlepiej zdać się na profesjonalną pomoc. Wykonany na zamówienie projekt aranżacji to gwarancja nowoczesnej, funkcjonalnej i wygodnej kuchni, która będzie stanowić prawdziwe serce domu!

Jesteś z Krakowa lub okolic? Sprawdź naszą ofertę: Kuchnie na zamówienie Kraków.