Jak zagospodarować narożnik w kuchni? Polecane rozwiązania

,
Jak zagospodarować narożnik w kuchni? Polecane rozwiązania

Najtrudniejszym do organizacji miejscem w kuchni są narożniki w szafkach stojących.  Sprawdź, jakie rozwiązania pozwolą Ci efektywnie wykorzystać każdy centymetr kwadratowy!

Sprytne rozwiązania w kuchni

Ograniczony metraż kuchni zwykle jest powodem, dla którego poszukujemy różnych sprytnych rozwiązań pozwalających do maksimum wykorzystać przestrzeń do przechowywania. W nowym budownictwie najczęściej kuchnie są albo połączone z salonem, albo stanowią małe, zamknięte pomieszczenie trudne do zagospodarowania. Dodatkowymi czynnikami ograniczającymi pole manewrowe są podejścia wodociągowe, kanalizacyjne, elektryczne i ewentualnie gazowe. System Le Mans do przechowywania akcesoriów owalnych w szafce narożnikowej

Jak zagospodarować narożnik w kuchni? Sprawdź zalety systemu Le Mans

To, który z systemów z obrotowymi półkami marki Peka warto wdrożyć do kuchni, zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb. Jeśli posiadasz mnóstwo okrągłych i owalnych przyrządów – takich jak garnki, pokrywki, tortownice, słoiki, blender kielichowy, formy do ciast, miski, durszlaki, sitka i wiele innych – w Twojej kuchni doskonale sprawdzi się system Le Mans. Jego półki mają opływowy kształt idealnie dopasowany do wymienionych naczyń oraz akcesoriów. Wykorzystana technologia pozwala swobodnie wysunąć na zewnątrz każdą półkę umieszczoną na dowolnej wysokości. Co istotne, rozwiązanie umożliwia przechowywanie nawet ciężkich elementów, a jednocześnie zapewnia doskonałą przejrzystość.

Jak zagospodarować róg w kuchni? Sprawdź zalety systemu Magic Corner Comfort

Jeśli w Twojej kuchni największym wyzwaniem jest funkcjonalne i wygodne przechowywanie desek do krojenia, plastikowych pojemników na żywność, pudełek z produktami spożywczymi oraz innymi artykułami o prostokątnym czy kwadratowym kształcie, to idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest system Magic-Corner Comfort. Pozwala on całą zawartość wysunąć na zewnątrz i w pełni wykorzystać każdy centymetr kwadratowy powierzchni kosza.

System Magic-Corner Comfort do przechowywania akcesoriów prostokątnych w szafce narożnikowej

Szafki narożne kuchenne – rozwiązania marki Peka?

System szafek narożnikowych PEKA

Producent rozwiązań Le Mans i Magic-Corner Comfort wykorzystał system obrotnic, dzięki którym możliwe jest przechowywanie naczyń oraz innych kuchennych przyrządów w narożniku, który do tej pory wydawał się wręcz niedostępny. Za sprawą półek i koszy cargo wykorzystasz każdy centymetr swojej kuchni, a jednocześnie nie musisz schylać się ani sięgać w głąb szafek, by znaleźć patelnię lub deskę do krojenia.

Chcesz, by w Twojej kuchni znalazły się tak ergonomiczne i funkcjonalne rozwiązania? Zapraszamy do kontaktu z Archidom w Krakowie – specjalistami od projektowania mebli kuchennych. Poznaj naszą ofertę: Meble kuchnne Kraków.