Jakie są różnice między meblami kuchennymi na wymiar a gotowymi z sieciówki?

,
Jakie są różnice między meblami kuchennymi na wymiar a gotowymi z sieciówki?

Aranżacja kuchni wiąże się z wieloma dylematami. Zasadniczą kwestią jest wybór systemu, na jaki się zdecydujemy – czy będzie to kuchnia na wymiar, czy modułowa. Na co należy zwrócić uwagę, żeby wybrać optymalne rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb?

Kuchnia na wymiar czy gotowa – różnice

Meble na indywidualne zamówienie to produkty „szyte na miarę” – pozwalają na dużą swobodę aranżacyjną i gwarantują spełnienie nawet najbardziej ekstrawaganckich wizji. Dużą popularnością cieszą się jednak również kuchnie z sieciówek, które oferują klientom zróżnicowany asortyment. Poniżej przedstawiamy podstawowe różnice między tymi dwoma systemami kuchennymi.

Zagospodarowanie przestrzeni

Szafki modułowe można ze sobą dowolnie łączyć i w ten sposób dopasować je do wymiarów pomieszczenia. W tym przypadku klienci mają do wyboru określony wymiar mebli, np.:

  • szerokość szafek stojących: 20 cm, 30 cm, 40 cm, 60 cm, 80 cm, 128 cm, 88 cm,
  • wysokość szafek stojących: 80 cm, 140 cm, 200 cm, 220 cm.

Podane wymiary to jedynie przykłady – każda firma oferująca meble modułowe może oferować inne wielkości. Kuchnie z sieciówek można w pewnym stopniu dostosować do wymiarów wnętrza, a w razie potrzeby użyć specjalnych paneli maskujących przestrzeń między szafkami. W przypadku kuchni na zamówienie ogromną zaletą jest możliwość praktycznie dowolnego zagospodarowania powierzchni, nawet jeśli wnętrze jest nietypowe, np. zlokalizowane na poddaszu. Zastosowanie szafek pod sufit, jak projekcie Jolanta Popiel Mat, pozwala to na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Wymiary szafek kuchennych

W przypadku mebli na zamówienie możemy zaaranżować nawet najbardziej nietypowe wnętrze i dostosować je do potrzeb domowników. Osoby bardzo wysokie mogą indywidualnie dobrać wysokość szafek stojących, a niepełnosprawne – zdecydować się na rozwiązania, które pomogą im korzystać ze wszystkich funkcjonalności kuchni. Nie jest to możliwe, gdy wybieramy kuchnię z sieciówki – jesteśmy ograniczeni dostępnymi wymiarami, np. wysokością szafek, nóżek czy cokołów pod meblami. Może to stanowić problem np. w przypadku pomieszczeń, w których dolna rama okna znajduje się niżej niż zaplanowany kuchenny blat. Meble z sieciówki można oczywiście dostosować we własnym zakresie, np. rezygnując z fabrycznych nóżek i wstawiając inne, niższe. Wymaga to jednak dodatkowej pracy.

Funkcjonalność rozwiązań

Obecnie zarówno kuchnie na zamówienie, jak i modułowe zapewniają klientom szeroki wybór praktycznych rozwiązań. Wysuwane kosze cargo, systemy do szafek narożnych, obrotowe tace jak w projekcie Jolanta II – to tylko niektóre pomysły na zagospodarowanie wnętrza mebli. Projektanci kuchni na wymiar starają się wyprzedzać potrzeby odbiorców i oferują sprytne sposoby na zaoszczędzenie miejsca czy wygodne korzystanie z szafek, a w ślad za nimi idą sieciówki, które również chcą dostarczać klientom innowacyjne rozwiązania.

Estetyka

Sklepy oferujące kuchnie modułowe mają w ofercie wiele kolekcji mebli – nowoczesne, klasyczne, minimalistyczne czy nawiązujące do aktualnych trendów wnętrzarskich. Szafki są dostępne w różnych kolorach do wyboru, co pozwala dobrać rozwiązanie, które najbardziej odpowiada klientowi. Z kolei meble na zamówienie oferują jeszcze bardziej zróżnicowaną paletę opcji – nie tylko kolory, ale także dekory, poziomy połysku, rodzaje i grubości blatów. Klient może wybrać ekstrawagancką kuchnię w ciemnej tonacji, np. projektu Adriana Grafit Mat.

Dostępność produktów i czas oczekiwania

Co pozwala przeprowadzić szybki remont – kuchnia na wymiar czy modułowa? Meble z sieciówki są dostępne praktycznie „od ręki”, jest to zatem dobra wiadomość dla wszystkich klientów, których gonią terminy. Nie trzeba czekać na zamówienie, wystarczy wybrać interesujące produkty w sklepie i przewieźć je do domu. Z kolei meble na wymiar wymagają pomiarów wnętrza, wykonania indywidualnego projektu, a sam czas oczekiwania na dostawę i montaż może zająć kilka tygodni.

Koszt zakupu i montażu

Kuchnie modułowe są tańsze niż meble wykonane na zamówienie – różnice sięgają kilkudziesięciu procent. W przypadku szafek na wymiar płacimy jednak za indywidualną, fachową pomoc i profesjonalne doradztwo projektantów.

Kuchnia modułowa czy na wymiar?

Jeśli zależy nam na tym, żeby kuchnia była pomieszczeniem dostosowanym do indywidualnych potrzeb, zapewniała ergonomiczną pracę, a przy tym pozwalała na wykorzystanie każdego centymetra sześciennego powierzchni, zdecydujmy się na kuchnię na zamówienie. Meble pod wymiar są wykonane z materiałów najlepszego gatunku, a także dostępne w rozmaitych wersjach kolorystycznych. Klienci mogą też wybierać spośród wielu najmodniejszych dekorów i stopni połysku, a projektanci służą fachową pomocą na każdym etapie projektowania wnętrza.

Jeśli szukasz najwyższej jakości mebli kuchennych na wymiar, zachęcamy to zadawania pytań w zakładce https://archidom.com.pl/kontakt/ – rozwiejemy wszelkie wątpliwości! Zapoznaj się z naszą ofertą: kuchnie na wymiar Kraków.