2 sposoby na narożnikowe szafki kuchenne

2 sposoby na narożnikowe szafki kuchenne

Ograniczony metraż kuchni zwykle jest powodem, dla którego poszukujemy różnych sprytnych rozwiązań pozwalających do maximum wykorzystać przestrzeń do przechowywania. W nowym budownictwie najczęściej kuchnie są albo połączone z salonem, albo stanowią małe, zamknięte pomieszczenie trudne do zagospodarowania. Dodatkowymi czynnikami ograniczającymi pole manewrowe są podejścia wodociągowe, kanalizacyjne, elektryczne i ewentualnie gazowe. Najtrudniejszym do organizacji miejscem w kuchni są narożniki w szafkach stojących. Sprawdź, jakie rozwiązania pozwolą Ci efektywnie wykorzystać każdy centymetr kwadratowy!

System Le Mans – rozwiązanie do przechowywania akcesoriów owalnych w szafce narożnikowej

To, który z systemów z obrotowymi półkami marki Peka warto wdrożyć do kuchni, zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb. Jeśli zatem posiadasz mnóstwo okrągłych i owalnych przyrządów – takich jak garnki, pokrywki, tortownice, słoiki, blender kielichowy, formy do ciast, miski, durszlaki, sitka i wiele innych – w Twojej kuchni doskonale sprawdzi się system Le Mans. Jego półki mają opływowy kształt idealnie dopasowany do wymienionych naczyń oraz akcesoriów. Wykorzystana technologia pozwala swobodnie wysunąć na zewnątrz każdą półkę umieszczoną na dowolnej wysokości. Co istotne, rozwiązanie umożliwia przechowywanie nawet ciężkich elementów, a jednocześnie zapewnia doskonałą przejrzystość.

 

Magic-Corner Comfort, czyli przechowywanie prostokątnych przyrządów w narożnikowej szafce

W Twojej kuchni największym wyzwaniem jest funkcjonalne i wygodne przechowywanie desek do krojenia, plastikowych pojemników na żywność, pudełek z produktami spożywczymi oraz innymi artykułami o prostokątnym czy kwadratowym kształcie? Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest system Magic-Corner Comfort, który pozwala całą zawartość wysunąć na zewnątrz i w pełni wykorzystać każdy centymetr kwadratowy powierzchni kosza.

 

Jak działają systemy marki Peka?

Producent rozwiązań Le Mans i Magic-Corner Comfort wykorzystał system obrotnic, dzięki którym możliwe jest przechowywanie naczyń oraz innych kuchennych przyrządów w narożniku, który do tej pory wydawał się wręcz niedostępny. Za sprawą półek i koszy cargo wykorzystasz każdy centymetr swojej kuchni, a jednocześnie nie musisz schylać się ani sięgać w głąb szafek, by znaleźć patelnię lub deskę do krojenia.

Chcesz, by w Twojej kuchni znalazły się tak ergonomiczne i funkcjonalne rozwiązania? Zapraszamy do kontaktu z Archidom w Krakowie – specjalistami od projektowania mebli kuchennych.